This is an old entry from the Kw's blog. It sucks ass.

eRepublik Rising - did you mean: eReBUGlik Ri$ing?

Ten artykuł został opublikowany w mojej gazecie w grze oraz na moim blogu. Wszystkie odwołania do „poprzedniego posta” tyczą się linka niżej. Tytuł bazowany na shoucie poniżej. eRepublik Rising, opisane przeze mnie w lipcu, okazało się katastrofą. Zbugowaną nieludzką nastawioną na ka$ę katastrofą.

Sorry, nie mamy dla ciebie pracy.

I tak w całym eŚwiecie który sprawdziłem. Jeśli uda wam się znaleźć pracę dla stolarza lvl 7, dobrze płatną, cieszcie się. O taką pracę trudno. No cóż, trzeba było wybrać budowniczego lub architekta na główny skill. A tak mam 7-5-5. Też dobrze. Ale z zarobków na poziomie 15 PLN mam zarobki na poziomie 1.68. Czuję się jakbym wrócił do początków gry. Czyli cofnął się w czasie o rok. Tak, rok temu, 11 sierpnia 2009, rozpocząłem grać w erepublik – wtedy prostą i łatwą grę, dzisiaj katorgę. A trochę niżej macie moją historię w wydaniu skróconym. Powracając do erepublik v2,

Zaloguj się przez facebooka! Zaspamujemy ci cały stream!

Co prawda to istniało już przed wyjściem eRepublik Rising, bo w marcu, ale i tak to jest denerwująca funkcjonalność. Masz do wyboru dwie opcje – albo (a) być witanym za każdym razem okienkiem blokującym resztę strony, zapraszającym do połączenia się przez facebooka, albo (b) mieć zaspamowany stream na facebooku. Wolę to pierwsze.

Stoję na 10,10, a ty?

System walki na heksach. Pomysł dobry, wykonanie OKROPNE. Osobiście lubię gry wojenne na heksach, typu Battle for Wesnoth, ale wydanie erepublik jest dość dziwne. Po pierwsze, tury trwają za długo. Po drugie, podpowiedzi są nie interesujące, po trzecie,

Kup boostera kup!

Tak. Wszystkie zadania dzienne i walka oferują boostery. Do wyboru mamy: +10% za 0g, +50% za 0.19, +100% za 0.79 i +200% za 0.99. Do tego dochodzi fakt, że

Wyglądasz jakbyś był chory. Może zestaw zdrowotny? Za jedyne 0.5g!

Tym razem mamy taką sugestię, jeśli nasz wellness jest niski. Pewnego dnia w erepublik rising zobaczyłem to w sumie OSIEM razy, u wszystkich czterech pań z ostatniego posta. A przy wojnie? Na to pytanie odpowiedzieć nie mogę.

Cześć, jestem Carla, weź tego iPada i się na nim zarejestruj.

Plato was a wiseman. Carla is a doll. EreBUGlik is Ri$ing... - smrtan, shout z dnia 24 lipca 2010
Tak. Rejestracja odbywa się na czymś, co przypomina jest iPadem. W v1 naszym doradcą był Platon. Pomagał wszystkim poza organizacjami. Radził, żeby pracować, trenować, czytać newsy, etc. Trochę starszym graczom mówił, że są już dorośli i dawał szybkie linki do pracy i treningu. Obecnie jego rolę przejęła (lub miała przejąć?) Carla. Oferuje ona pomoc w rejestracji nowym graczom, może coś więcej. Ja NIC nie widzę na miejscu dla Platona.

Historia mojej gry

Zacząłem rok temu, z reflinka Kernela_PL. Grałem tylko kilka dni, gdyż nie miałem czasu na grę. Konto zostawiłem i nikt o nim nie pamiętał. W okolicach stycznia wróciłem do gry. Przeprowadzałem się kilka razy, mieszkałem w RA, miałem startować do kongresu z B&B (ale ruscy ukradli nam region), wróciłem do domu w Silesii. Na początku v2 pojechałem do Peru, tu czytaj puppet state ePL. Gdyby nie to, miałbym dzisiaj ponad 200 zł. Musiałem wyciągać pieniądze z orga i lecieć do USA. I na tym wpisie kończę moją przygodę z eRepublik. Z czym?

Bilans

value 11.08.2009 10.08.2010
PLN 5 62.39
GOLD 0 0.01
WELLNESS 50 96
HAPPINESS n/a 6.44
LVL 1 21 (almost 22)
NEWSPAPER none yes, 2 "articles" + this one
ORGANIZATION none yes, no company
LOCATION Silesia, PL Illinois, PL
PARTY none/PPP PWL

Podziękowania

Podziękowania za grę kieruję do Midvitha (pacnij mnie! jestem linkiem!), Kernela_PL (za reflinka i mentorowanie) i użyszkodników użytkowników kanałów IRC #erepublik.pl i #pwl na quakenecie oraz #epl na rizonie. Na ostatnim zostanę dłużej (rizon jest fajniejszy niz quakenet, ale ciut mniej niż freenode).